O mnie

Hanna Derej ur. 18.01.2005 r. w Katowicach. Młoda kompozytorka, pianistka, dyrygent.
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Tychach,
uczennica III klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej w klasie fortepianu jazzowego i klasycznego.

W wieku 10 lat przygotowała autorską płytę zatytułowaną Moje obrazy, zawierającą własne kompozycje na fortepian, która została zarejestrowana w 2016 r. w studio nagraniowym Polskiego Radia Katowice. W tym samym studio zostały zarejestrowane kolejne płyty, tj. „Podróże niedokończone”, Przemyślenia”, „Lecąc z wiatrem” oraz najnowsza „Szukając siebie”. Płyty te zawierają autorskie wykonania Hani własnych kompozycji na fortepian, zrejestrowane, jak poprzednio, również w studio nagraniowym Polskiego Radia Katowice. Stanowią one formę opisu rzeczywistości, marzeń i wyobraźni.

Hania uczestniczyła w wielu warsztatach pianistycznych o charakterze krajowym i międzynarodowym z udziałem wybitnych pedagogów i artystów z Polski i zagranicy. Ponadto jest laureatką nagród otrzymanych podczas różnorodnych muzycznych wydarzeń zarówno o charakterze lokalnym, jak i międzynarodowym, w tym m.in. „Nagrody Specjalnej Prezesa Lubelskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich” za prezentację prac kompozytorskich, uzyskanej podczas Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku w 2018 r., „Nagrody ufundowanej przez Związek Kompozytorów Polskich w Warszawie” w 2019 i 2020 r. uzyskanej na kolejnych edycjach wspomnianego forum pianistycznego. W grudniu 2019 r. Hania otrzymała III nagrodę ex aequo w II Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim dla Młodych Kompozytorów „Dostrzegalnia 2019” w ramach Akademii Muzycznej w Poznaniu, za utwór „172 na szynach” (na altówkę, puzon, flet i dzwonki orkiestrowe). Jako młoda kompozytorka prezentowała swoje utwory na wielu koncertach, w tym również wykonaniach stanowiących oprawę artystyczną ważnych wydarzeń.

W dniu 23.03.2018 odbyło się premierowe wykonanie utworu Wyścig życia, (…) pierwszej kompozycji Hani skomponowanej na zespół kameralny złożony z siedmiu instrumentów. Wykonanie to, pod dyrekcją Hani i z udziałem zespołu kameralnego utworzonego z grona koleżanek i kolegów ze szkoły muzycznej w Tychach, odbyło się w ramach „Koncertu bardzo młodych kompozytorów” w Głubczycach.
Obecnie Hania ma w swoim dorobku kilkanaście kompozycji przygotowanych na skład kameralny oraz orkiestrę, które – z uwagi na skalę przedsięwzięcia – nie zostały jeszcze zarejestrowane na płycie. Jako pianistka, grała i dyrygowała w szkolnej orkiestrze, w szkolnym zespole Big Band, jak również w organizowanych przez siebie zespołach kameralnych.

Znaczący wpływ na kształtowanie i rozwój młodej artystki wywarła możliwość prezentacji oraz doskonalenia swojej twórczości i umiejętności w trakcie warsztatów i lekcji indywidualnych z wieloma znakomitymi, wybitnymi pedagogami i mistrzami z kraju i zagranicy.

Copyright © 2021 Hania Derej | My Music Band by Catch Themes
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial