Menu Zamknij

Projekty

Hania Derej Solo

Koncerty solo piano – muzyka ilustracyjna, filmowa, jazzowa oraz elektroniczna.

Hania Derej grająca na pianinie

Hania Derej Duety

Koncerty w duetach – muzyka jazzowa, ilustracyjna, popowa, czy też soulowa. Są to projekty przeznaczone na jeden fortepian (cztery ręce), dwa fortepiany, na piano + trąbkę, piano + wokal, piano +  syntezatory.

duet derej-majewski


Hania Derej Kameralnie

Projekt, który prezentuje twórczość instrumentalną Hani przeznaczoną na różne składy instrumentalne takie jak kwartet smyczkowy, kwintet smyczkowy, kwintet fortepianowy czy orkiestrę kameralną.  Jest to muzyka ilustracyjna, filmowa, neoklasyczna czy jazzowa. Muzycy występujący z Hanią to przyjaciele z akademii, szkoły czy profesjonalni muzycy jak np. z orkiestry AUKSO (Kwartet Sonos). 


Hania Derej Quintet

Projekt, który powstał w 2022 roku prezentując się podczas Międzynarodowych warsztatów jazzowych w Chodzieży CHOJAZZ2022. Od tamtej pory liderka – pianistka, zaczęła komponować i powiększać materiał koncertowy. Utwory, które były tworzone w biegu, w podróży, między lekcjami, czy w pociągu są odzwierciedleniem stanu ducha, emocji, przemyśleń, sytuacji w jakich znajdowała się artystka będąc w ostatniej klasie liceum. W czerwcu 2023 quintet zaprezentował się podczas 25. Bielskiej Zadymki Jazzowej Orlen Jazz Festival w Bielsku Białej. Odbiór publiczności był nad wyraz pozytywny co skłoniło artystkę do nagrania albumu. Materiał został nagrany w październiku 2023 w studio Polskiego Radia Katowice. Hania otrzymała propozycję współpracy z holenderską wytwórnią ZenneZ Records, która ma swoją siedzibę niedaleko Amsterdamu i to właśnie pod jej szyldem ukaże się płyta. Premiera albumu to 21 czerwca 2024, a daty ukazania się dwóch poprzedzających ją singli to 3 maja i 31 maja. Zarówno pierwszy jak i drugi singiel  („Busy Day” oraz “FUNky Time”)  dostały się na prestiżowe playlisty w Polsce i zagranicą, np. „New Music Friday Polska”, “EQUAL Spotify” „Fresh Finds Polska” i „Fresh Finds Jazz” (USA).

Skład zespołu tworzą muzycy związani ze śląskim środowiskiem jazzowym.  Laureaci wielu konkursów i nagród

Skład zespołu:

 • Hania Derej (kompozycje i piano)
 • Kiryl Liauchuk (saksofon tenorowy)
 • Tymon Okolus (puzon)
 • Filip Hornik (bas)
 • Kuba Długoborski (perkusja)

Zespół Fifty-Fifty

Zespół 50/50 (Fifty Fifty) jest formacją, w której skład wchodzą młodzi muzycy którzy poznali się w Bielskiej Szkole Muzycznej. Formacja ma na swoim koncie wiele występów i osiągnięć konkursowych takich jak m.in.: II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Centrum Edukacji Artystycznej w kategorii zespoły jazzowe, II miejsce podczas V Junior Jazz Festival w Wadowicach  i inne. Zespół regularnie koncentruje w klubach muzycznych, domach kultury i festiwalach jazzowych, w tym koncerty podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej w latach 2022, 2023, 2024 i inne. Członkowie zespołu są również laureatami konkursów muzycznych rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Utwory prezentowane na koncertach to głównie autorskie kompozycje, choć prezentowane są również oryginalne aranżacje standardów jazzowych.

Skład zespołu:

 • Hanna Derej (fortepian)
 • Piotr Golec (kontrabas, gitara basowa)
 • Igor Skwarczyński (perkusja)
 • Tosia Golec (saksofon)
 • Tymon Okolus (puzon)
 • Zuzia Wajdzik (wokal)

50-50


Zespół Muzyczni Tułacze

„Muzyczni Tułacze” to projekt muzyczny stworzony przez znakomitych muzyków młodego pokolenia (16-19 lat) pochodzących z różnych stron Polski (Kalisz, Tychy, Poznań, Biłgoraj). Poznali się dwa lata temu w ramach projektu orkiestry młodzieżowej pod dyrekcją Adama Sztaby. Zespół wykonuje własne interpretacje znanych standardów jazzowych oraz muzyki popularnej oraz własne utwory. Wokalistą zespołu jest Marcel Tułacz, laureat III miejsca tegorocznej edycji „The Voice Kids”.
Zespół gra w składzie: Marcel Tułacz-vocal, Jakub Derej-instrumenty klawiszowe, Hania Derej-instrumenty klawiszowe, Maurycy Majewski-trąbka/flugelhorn, Beniamin Gleń-instrumenty perkusyjne.

Skład zespołu:

 • Hania Derej (instrumenty klawiszowe)
 • Marcel Tułacz (wokal)
 • Jakub Derej (instrumenty klawiszowe)
 • Maurycy Majewski (Trąbka)
 • Benjamin Gleń (Perkusja)

muzyczni tułacze